A doua ediție Actor's World Championship la final
A doua ediție Actor's World Championship la final
S-a terminat a doua ediție a Actor's World Championships (1-2 septembrie 2018), evenimentul sportiv organizat de Asociația Proteszt și Teatrul Maghiar de Stat „Csiky Gergely” Timișoara pentru angajații teatrelor.O scurtă statistică: 2 zile, 6 terenuri, 13 discipline și circa 100 de concurenți. Participanții de la această ediție sunt angajați și colaboratori la Teatrul Maghiar de Stat „Csiky Gergely" Timişoara, Teatrul Național Timișoara, Teatrul German de Stat Timișoara, Opera Română Timișoara, Teatrul Szigligeti Oradea, Compania Tompa Miklos Târgu Mureș, Teatrul Municipal „Csíki Játékszín" Miercurea Ciuc, Teatrul Național „Toša Jovanović” Zrenjanin, colaboratori ai mai multor teatre din Ungaria.
Acest eveniment a marcat şi începutul stagiunii teatrale 2018/2019. Mulțumim pentru aceste două zile tuturor participanților, susținătorilor și partenerilor noștri.
Evenimentul a fost organizat în parteneriat cu Universitatea de Vest, Universitatea Politehnica, Club Sportiv Municipal și ACS Floreta Timișoara. Sponsori: Aquatim SA și Fornetti.
Mai jos regăsiți lista căștigătorilor:
TENIS DE MASĂ
Bărbați 18-35 ani
1. Fülöp Loránd (Tg. Mureș)
2. Varga Balázs (Tg. Mureș)
3. Benedek Levente (Timișoara, Teatrul Maghiar)
Bărbați 35+ ani
1. ifj. Kovács Levente (Oradea)
2. Balázs Attila (Timișoara, Teatrul Maghiar)
3. Dragan Đordjević (Zrenjanin)
Femei
1. Orbók Lucie (Budapesta)
2. Csábi Anna (Timișoara, Teatrul Maghiar)
3. Albert Andrea (Timișoara, Teatrul Maghiar)
Dublu
1. ifj. Kovács Levente - Dragan Đordjević (Oradea-Zrenjanin)
2.Fülöp Loránd - Varga Balázs (Tg. Mureș)
3. Albert Andrea - Mihály Csongor (Timișoara, Teatrul Maghiar)
TENIS
Single
1. Codruț Hăprean (Timișoara)
2.Vajda Zoltán (Oradea)
3. Benedek Albert (Kecskemét)
Dublu
1.Benedek Albert - Bereszterczey Attila (Kecskemét - Budapesta)
2. ifj. Kovács Levente - Vajda Zoltán (Oradea)
3.Bilibók Attila - Kányádi Szilárd (M. Ciuc)
SCRIMĂ
Bărbați
1. Mátyás Zsolt (Timișoara, Teatrul Maghiar)
2. Mihály Csongor (Timișoara, Teatrul Maghiar)
3.Balázs Attila (Timișoara, Teatrul Maghiar)
Femei
1.Csábi Anna (Timișoara, Teatrul Maghiar)
2. Albert Andrea (Timișoara, Teatrul Maghiar)
CICLISM
Bărbați (18-35)
1. Borsos Tamás (Tg. Mureș)
2.Csiki Zsolt (M. Ciuc)
3. Iova Ionuț (Timișoara - Teatrul Național)
Bărbați (35+)
1.Bologa Lucian (Timișoara, Opera Română)
2. Kányádi Szilárd (M. Ciuc)
3. Bilibók Attila (M. Ciuc)
Femei
1. Sándor Anna (M. Ciuc)
2. Csábi Anna (Timișoara, Teatrul Maghiar)
3. Borbély B. Emília (Timișoara, Teatrul Maghiar)
FOTBAL
1. PORTOCALA DILIE (Timișoara)
2. OPERA TIMIȘOARA
3. COMPANIA TOMPA MIKLÓS TG. MUREȘ
ATLETISM
100 M
Bărbați (18-35)
1. Czüvek Loránd (Tg. Mureș)
2. Ionuț Iova (Timișoara, Teatrul Național)
3. Csiki Zsolt (M. Ciuc)
Bărbați (35+)
1. Kányádi Szilárd (M. Ciuc)
2. Balázs Attila (Timișoara, Teatrul Maghiar)
3. Kocsárdi Levente (Timișoara, Teatrul Maghiar)
Femei
1. Tóth Eszter Nikolett (Timișoara, Teatrul Maghiar)
2. Olga Török (Timișoara, Teatrul German)
3. Oana Antonovici (Timișoara)
800 M
Bărbați
1. Mihály Csongor (Timișoara, Teatrul Maghiar)
2. Vass Richárd (Timișoara, Teatrul Maghiar)
3. Czüvek Loránd (Tg. Mureș)
Femei
1. Olga Török (Timișoara, Teatrul German)
2. Szabó Enikő (M. Ciuc)
3. Fülöp Bea (Tg. Mureș)
3000 M
Bărbați
1. Balázs Attila (Timișoara, Teatrul Maghiar)
2. Octavian Pintean (Timișoara, Teatrul Maghiar)
Femei
1. Benő Kinga (Tg. Mureș)
2. Csábi Anna (Timișoara, Teatrul Maghiar)
ARUNCAREA GREUTĂȚII
Bărbați
1. Czüvek Loránd (Tg. Mureș)
2. Csiki Zsolt (M. Ciuc)
3. Roșca Ciprian (Timișoara)
Femei
1. Benő Kinga (Tg. Mureș)
2. Szabó Enikő (M. Ciuc)
3. Orbók Lucie (Budapesta) și Csábi Anna (Timișoara, Teatrul Maghiar)
SĂRITURA ÎN LUNGIME
Bărbați
4. Мihály Csongor (Timișoara, Teatrul Maghiar)
1. Csiki Zsolt (M. Ciuc)
2. Czüvek Loránd (Tg. Mureș)
Femei
1. Olga Török (Timișoara, Teatrul German)
2. Tóth Eszter Nikolett (Timișoara, Teatrul Maghiar)
3. Benő Kinga (Tg. Mureș)
4x100 M
1. Albert Andrea, Mihály Csongor, Bledea Ioan, Molnos András Csaba (Timișoara)
2. Csiki Zsolt, Kányádi Szilárd, Sándor Anna, Keresztes Szabolcs (M. Ciuc)
3. Czüvek Loránd, Olga Török, Ana Maria Pandele, Orbók Lucie
STREETBALL
1. TMKK 1 - Bartha László Zsolt, Csíki Szabolcs, Fülöp Lóránd (Tg. Mureș)
2. THE CUTIES - Dejan Karlečik, Stefan Juanin, Milan Kolak (Zrenjanin)
3. TMKK 3 - Bokor Barna, Borsos Tamás, Máthé Barna, Varga Balázs (Tg. Mureș)
ȘTAFETĂ
1. Csata Zsolt, Tóth Eszter Nikolett, Csábi Anna, Balázs Attila
2. Orbók Áron, Orbók Lucie, Sándor Anna, Kányádi Szilárd
3. Oana Antonovici, Kocsárdi Levente, Kedves Emőke, Pignitzky Gellért